ÜRETİM HATTIMIZ

Ham Madde Kabulü ve Yüzey İşlem

Yurtiçi ve yurtdışı çelik üreticilerinden tedarik edilen ham maddeler, Tekelioğlu Cıvata teknik şartnameleri doğrultusunda boyutsal, görsel, kimyasal ve mekanik kontroller gibi GKK işlemlerine tabi tutulur. Bu işlemlerin ardından ERP sistemine girişi yapılarak izlenebilirliği sağlanır.

Soğuk Şekillendirme

Yüzey işlem prosesleri tamamlanan hammaddelerle çok istasyonlu soğuk şekillendirme makinelerinde cıvata ve bağlantı elemanları üretilmektedir. Üretim hattında bulunan veri otomasyon sistemleri ile anlık veri akışı, kalite kontrol prosesleri ve online izlenebilirlik sağlanarak üretim sürdürülebilmektedir.

Sıcak Şekillendirme

Sıcak dövme prosesine uygun sertifikalara sahip hammaddeler talep edilen ürüne göre uygun tür ve çaplarda kesilerek üretim hattına aktarılır. İndüksiyon yöntemiyle sıcaklık kontrollü olarak tecrübeli operatörlerimiz teknik resim ve iş emrine uygun üretimini gerçekleştirmektedir. Ürettim hattımızın büyük bir çoğunluğunu özel bağlantı elemanları oluşturmaktadır. Üretim izlenilebilirliği ve kalite kontrol prosesleri ile müşteri taleplerine çözüm sağlanmaktadır.

İkincil İşlemler

İkincil İşlemler birimimizde iş emrine ve teknik resime göre
 

-Taşlama

-Kanal Açma

-Tornalama

-Uç Yarma

-Diş açma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Isıl İşlemler

Üretim prosesleri tamamlanan yarı mamüllerin nihai mekanik özelliklerine getirmek için kontuni ve kamara tipi fırınlarımızla uygun atmosferlerde 8.8,9.8,10.9,12.9 ve 14.9 kalite standartlarında üretimi tamamlanmaktadır. Isıl işlem hattımızdaki veriler sistemimize aktarılarak lot izlenilebilirliği ve üretim geçmişi arşivlenmektedir.

Kaplama

Müşteri talepleri doğrultusunda yüksek korozyon direnci sağlanması istenilen ürünlere

 

-Elektrolitik Çinko 

-Çinkolamel (Geomet, Delta Tone vb.)

-Sıcak Daldırma Galvaniz

-Çinko Nikel 

-Çinko Fosfat türleriyle kaplamaları gerçekleştirilmektedir.

Paketleme

Ürünler Tekelioğlu Cıvata prosesine uygun veya müşteri taleplerine göre paketlenerek sevkiyata hazır hale gelmektedir. Ürün cinsi ve standartı, ürün kalitesi, kaplama cinsi, miktarı ve lot numaralarına göre etiketlenir.

E-BÜLTENE KAYDOL